O mnie

Kilka słów od grafika freelancera z Wrocławia

Cześć!

Mam na imię Rafał i pragnę gorąco Cię powitać na mojej stronie, czuj się jak u siebie. Skoro się tu znalazłeś, to jest duże prawdopodobieństwo, że może mieć to jakiś związek z grafiką komputerową vel projektowaniem graficznym. Jeśli tak, to świetnie się składa, bo ja się tym właśnie zajmuję od ponad 15 lat.

Zaczynałem jeszcze w szkole plastycznej, choć wtedy wolałem zajęcia z wzornictwa, rysunku czy grafiki tradycyjnej. Teraz mogę tylko westchnąć za beztroskimi latami szkoły. No ale wszystko co z niej wyniosłem, rysunek, malarstwo, barwy, kompozycja, dbałość o każdy detal, wszystko to doskonale teraz przydaje się w mojej pracy grafika komputero.. zn. się projektanta grafiki.

Lubię projektować. Sprawia mi wiele frajdy takie kombinowanie na wszystkie sposoby, żeby w końcu wszystko zagrało. Czasem się trzeba naścierać, bo niektórzy klienci np. to by chcieli zmieścić całą ofertę swojej firmy na ulotce A6. Inni z kolei np. myślą, że „zrobienie logo, to 2 godzinki roboty”.. i trzeba im tłumaczyć.. na szczęście cierpliwość mam mocno zapisaną w biosie

A tak a propos, całkiem dla siebie nauczyłem się trochę programować. Nie żeby tam wszystko od razu, takie tam HTML i CSS. Tak, że ten, potrafię zaprojektować i postawić stronę www. Choć tak między nami, to kodowanie to cholernie nudne zajęcie. Oczywiście wiem że w tym wszystkim to chodzi o rozwiązywanie problemów i tak samo można czerpać z tego radość.

Ja tam wolę swoje zabawki – tablet Wacoma, monitor Eizo oraz rodzinkę Adobe, do tego kilka kredek, ołówek i mam pełnię szczęścia. No może czasem jeszcze rower, piwowarstwo i coś bez czego także bym nie mógł żyć – graffiti. Nie, nie biegam z puszką po mieście, smarując po każdym murze. Już nie. Maluję spokojnie na legalu, czasem wewnątrz, czasem na zewnątrz, no i często tradycyjnie pędzęlkami lub earografem. Założyłem nawet sobie o tym stronę, o tu – Graffiti.Wroclaw.pl.

Właśnie! Jeśli o stronce mowa.. bo tak się rozgadałem, że zapomniałem że tu jesteś.. przepraszam!

W czym mogę Ci pomóc?

>>Kontakt